وبلاگ

ایجاد مزارع پرورش ماهی در روستاهای آستارا با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی

دی ۲۳, ۱۳۹۷ توسط - در خبری

رئیس اداره شیلات شهرستان آستارا از ایجاد مزارع پرورش ماهی در روستاهای این شهرستان با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خبر داد و گفت: ایجاد مزارع پرورش ماهی در روستاهای شهرستان آستارا با نصب و راه‌اندازی استخرهای پیش‌ساخته زینکالیوم آبزیکو انجام می‌شود.

صادق خاصی‌پور شامگاه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: جهت ایجاد مزارع پرورش ماهی در روستاهای این شهرستان تا سقف ۲۵ میلیون تومان تسهیلات در قالب طرح کارا با کارمزد ۶ درصد و مدت بازپرداخت پنج‌ساله پیش‌بینی شده است.

وی ایجاد مزارع پرورش ماهی در روستاهای شهرستان آستارا را با راه‌اندازی و نصب استخرهای پیش‌ساخته زینکالیوم آبزیکو دانست و افزود: قابلیت جابجایی و مونتاژ مجدد، خاصیت ضد UV با طول عمر ۸۰ سال، حجم کم دیواره‌ها و مقاومت بالای اسکلت فلزی از جمله مزایای استخرهای پیش‌ساخته هستند.

رئیس اداره شیلات شهرستان آستارا با بیان اینکه با ایجاد مزارع پرورش ماهی در روستاهای این شهرستان برای دو نفر به صورت مستقیم و برای سه نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی صورت می‌گیرد گفت: مقدار فضای موردنیاز برای نصب و راه‌اندازی استخرهای پیش‌ساخته زینکالیوم آبزیکو ۱۵۰ تا ۲۰۰ مترمربع است.

خاصی‌پور با اشاره به اینکه محدودیتی در نصب و راه‌اندازی استخرهای پیش‌ساخته زینکالیوم آبزیکو وجود ندارد تصریح کرد: طرح ایجاد مزارع پرورش ماهی در مناطق روستایی شهرستان آستارا با استفاده از استخرهای پیش‌ساخته زینکالیوم آبزیکو در ماندگاری روستاییان در روستاها و افزایش درآمد آن‌ها نقش دارد.

وی با بیان اینکه در هر استخر می‌توان تا سقف دو تن انواع ماهیان گرم‌آبی، سردآبی و خاویاری نظیر کپور و قزل‌آلا را با توجه به منابع آبی موجود در چاه‌های خانگی پرورش داد گفت: مدت‌زمان پرورش ماهیان گرم‌آبی هفت ماه، ماهیان سردآبی ۶ ماه و ماهیان خاویاری دو تا سه سال است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تغییر زبان
  مشورت رایگان با آبزیکو

  شرکت آبزیکو در سال ۱۳۹۲ با هدف توسعه آبزی پروری، بهینه سازی و ورود تکنولوژی به این صنعت، کار خود را آغاز نمود. از این رو با برنامه ریزی های انجام شده و جهت ایجاد ارتباط با فعالان این حوزه در بخش توزیع و تامین خوراک با کیفیت، کار خود را آغاز نموده و سپس در جهت رفع مشکلات تولید در مزارع قدمهای علمی و عملی برداشت و همچنین با کمک تجربیات و علوم نوین طراحی، نظارت، ساخت و تجهیز مزارع جدید تاسیس را آغاز کرد و در روند کار و جهت رفع موانع، مشکلات و کاهش هزینه های تولید تلاش های بسیاری صورت گرفت تا برخی از مشکلات صنعت آبزی پروری کشور همچون تکثیر، تغذیه، آب و … کاهش یابند.

  آدرس: رشت خ امام، بین مصلی و منظریه، نبش خیابان پاستور، ساختمان بانک توسعه صادرات، طبقه ۴ واحد ۱۱

  کدپستی: ۴۱۸۸۷۹۴۵۷۱

  ۴۱۸۸۷۹۴۵۸۶

  تلفن ها:

  ۳۳۳۴۵۳۷۶ ۰۱۳

  ۳۳۳۴۵۳۸۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۰ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۲ ۰۱۳

  فکس: ۳۳۳۳۷۹۲۳-۰۱۳

  ایمیل: Info@abzyco.com

  abzyco@yahoo.com

  ساعات کار : شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنج شنبه 8 الی 13