وبلاگ

فسیل عجیب لاک پشتی که لاک ندارد

دی ۲۱, ۱۳۹۷ توسط - در خبرنامه علمی

فسیل عجیب لاک پشتی که لاک ندارد

محققان فسیلی در چین پیدا کردن که قدمت آن به 228 میلیون سال می رسد که جزو گونه های نخسین لاک پشت محسوب می شود نکته قابل توجه این است که این موجود لاک ندارد ولی منقار دارد.

این موجود Eorhynchochelys Sinensis نام گذاری شده است و طولی در حدود 1 متر و 80 سانتی متر داشته و بدن آن مسطح بوده که شباهت زیادی به لاک پشت های امروزی دارد و دارای منقاری سخت و محکم بوده است. نکته قابل توجه در مورد این موجود نداشتن لاک بوده که تعجب محققان را در پی داشت.

اولیور ریپل از موزه فیلد شیکاگو در این مورد می گوید: این موجود طولی بیش از 1 متر 80 سانتی متر دارد و دارای دمی بلند و بسیار عجیب است و احتمالاً در آب های کم عمق زندگی می کرده و در بین گل و لای به جستجو غذا می پرداخته است.

فسیل های لاک پشت مربوط به گونه های نخستین و مختلف لاک پشت لاک داشتند ولی هیچ کدام از این نمونه ها دارای منقار نبودند که این نشان دهنده این است که تحول حیات در زمین بسیار پیچیده بوده است.

منبع : نشریه نیچر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تغییر زبان
  مشورت رایگان با آبزیکو

  شرکت آبزیکو در سال ۱۳۹۲ با هدف توسعه آبزی پروری، بهینه سازی و ورود تکنولوژی به این صنعت، کار خود را آغاز نمود. از این رو با برنامه ریزی های انجام شده و جهت ایجاد ارتباط با فعالان این حوزه در بخش توزیع و تامین خوراک با کیفیت، کار خود را آغاز نموده و سپس در جهت رفع مشکلات تولید در مزارع قدمهای علمی و عملی برداشت و همچنین با کمک تجربیات و علوم نوین طراحی، نظارت، ساخت و تجهیز مزارع جدید تاسیس را آغاز کرد و در روند کار و جهت رفع موانع، مشکلات و کاهش هزینه های تولید تلاش های بسیاری صورت گرفت تا برخی از مشکلات صنعت آبزی پروری کشور همچون تکثیر، تغذیه، آب و … کاهش یابند.

  آدرس: رشت خ امام، بین مصلی و منظریه، نبش خیابان پاستور، ساختمان بانک توسعه صادرات، طبقه ۴ واحد ۱۱

  کدپستی: ۴۱۸۸۷۹۴۵۷۱

  ۴۱۸۸۷۹۴۵۸۶

  تلفن ها:

  ۳۳۳۴۵۳۷۶ ۰۱۳

  ۳۳۳۴۵۳۸۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۰ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۲ ۰۱۳

  فکس: ۳۳۳۳۷۹۲۳-۰۱۳

  ایمیل: Info@abzyco.com

  abzyco@yahoo.com

  ساعات کار : شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنج شنبه 8 الی 13