وبلاگ

روغن ماهی باعث مهار رشد سلول های سرطان سینه می شود

دی ۲۱, ۱۳۹۷ توسط - در خبرنامه علمی

روغن ماهی باعث مهار رشد سلول های سرطان سینه می شود

طی بررسی ها و مطالعاتی که در فاز حیوانی انجام شده نشان داده شد که اسیدهای چرب امگا 3 نقش مهمی در جلوگیری از رشد سلول های تومور دارند و از متاستاز و گسترش آن به اندام های دیگر جلوگیری کی کنند.

البته رژیم غذایی حاوی امگا 3 از ایجاد تومور جلوگیری نمی کند، اسیدهای چرب امگا 3 از سیستم ایمنی بدن حمایت می کنند و دارای نقش ضد التهابی می باشد، در اصل التهاب باعث رشد سریع و گسترش تومور می شود.

طبق آمار اعلام شده از هر هشت زن یک زن مبتلا به سرطان سینه می باشد و از هر 30 زن یک زن جان خود را از دست می دهد.

رشد بیش از حد و کنترل نشده سلول های پوششی داخلی مجرای شیری یا لوبول، سرطان سینه گفته می شود.

هر سینه از 5 تا 20 بخش به نام لوب تشکیل شده که به صورت خوشه ای در کنار هم قرار دارند. لوب ها مجموعه ای از غدد شیری هستند هر لوب از بخش های کوچکتری به نام لوبول تشکیل شده است. سرطانی که از لوبول آغاز می شود سرطان لوبولار نامیده می شود.

انواع ماهی، خاویار، ماهی آزاد، ساردین، دانه سویا، روغن زیتون، حبوبات و تخم مرغ، گردو حاوی مقادیر بالای اسیدهای چرب امگا 3 هستند با قرار دادن انواع ماهی و خاویار و مکمل های آن می توان رژیم غذایی سالمی داشت.

 

منبع : Clinical & Experimental Metastasis

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تغییر زبان
  مشورت رایگان با آبزیکو

  شرکت آبزیکو در سال ۱۳۹۲ با هدف توسعه آبزی پروری، بهینه سازی و ورود تکنولوژی به این صنعت، کار خود را آغاز نمود. از این رو با برنامه ریزی های انجام شده و جهت ایجاد ارتباط با فعالان این حوزه در بخش توزیع و تامین خوراک با کیفیت، کار خود را آغاز نموده و سپس در جهت رفع مشکلات تولید در مزارع قدمهای علمی و عملی برداشت و همچنین با کمک تجربیات و علوم نوین طراحی، نظارت، ساخت و تجهیز مزارع جدید تاسیس را آغاز کرد و در روند کار و جهت رفع موانع، مشکلات و کاهش هزینه های تولید تلاش های بسیاری صورت گرفت تا برخی از مشکلات صنعت آبزی پروری کشور همچون تکثیر، تغذیه، آب و … کاهش یابند.

  آدرس: رشت خ امام، بین مصلی و منظریه، نبش خیابان پاستور، ساختمان بانک توسعه صادرات، طبقه ۴ واحد ۱۱

  کدپستی: ۴۱۸۸۷۹۴۵۷۱

  ۴۱۸۸۷۹۴۵۸۶

  تلفن ها:

  ۳۳۳۴۵۳۷۶ ۰۱۳

  ۳۳۳۴۵۳۸۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۰ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۲ ۰۱۳

  فکس: ۳۳۳۳۷۹۲۳-۰۱۳

  ایمیل: Info@abzyco.com

  abzyco@yahoo.com

  ساعات کار : شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنج شنبه 8 الی 13