وبلاگ

تولید برق توسط جلبک های زنده

دی ۲۱, ۱۳۹۷ توسط - در خبرنامه علمی

تولید برق توسط جلبک های زنده

تولید برق توسط جلبک

تولید برق توسط جلبک های زنده

به نقل از دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه کمبریج انگلیس موفق شده اند سلول خورشیدی زیستی بسازند که باعث تولید برق توسط جلبک های زنده می شود که البته ناگفته نماند که جلبک ها تحت مهندسی ژنتیک قرار گرفتند.

طبق گفته های پروفسور کریس هاو یکی از مدعیان پروژه جلبک های تک سلولی زیر نور مقدار کمی الکترون تولید می کند و به وسیله الکترود می توان این الکترون ها را جمع آوری و برق تولید کرد.

سیستمی که ساخته شده یک نسخه زیستی یک سلول خورشیدی فتوولتیک است مقدار برق تولید شده به ازای هر واحد در این سلول ها بسیار پایین است و به ازای هر متر مربع 0.1 وات برق تولید می شود. با این حال می توان از آن ها برای از کار انداختن دستگاه های کوچک مانند حسگرهای محیطی استفاده کرد.

همچنین روش جدید با همکاری محققان از دانشکده های بیوشیمی، شیمی و فیزیک ساخته شده و شامل سیستمی دو بخشی است که در آن ها دو فرآیند اصلی سلول های خورشیدی اتفاق می افتد. این فرآیند از یکدیگر جدا شده اند و عملکرد تولید برق به وسیله کوچک سازی بهبود می یابد این بستر به کار آمدتر شدن سلول خورشیدی منجر می شود البته این سیستم نیاز به ارتقا و بررسی های بیشتر دارد با وجود اینکه این سیستم 5 برابر سلول های زیستی جلبکی کار آمد است اما تراکم برق تولید آن هنوز یک دهم سلول های معمولی است. این یک واقعیت علمی شناخته شده است که جلبک ها قادر به تولید برق هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تغییر زبان
  مشورت رایگان با آبزیکو

  شرکت آبزیکو در سال ۱۳۹۲ با هدف توسعه آبزی پروری، بهینه سازی و ورود تکنولوژی به این صنعت، کار خود را آغاز نمود. از این رو با برنامه ریزی های انجام شده و جهت ایجاد ارتباط با فعالان این حوزه در بخش توزیع و تامین خوراک با کیفیت، کار خود را آغاز نموده و سپس در جهت رفع مشکلات تولید در مزارع قدمهای علمی و عملی برداشت و همچنین با کمک تجربیات و علوم نوین طراحی، نظارت، ساخت و تجهیز مزارع جدید تاسیس را آغاز کرد و در روند کار و جهت رفع موانع، مشکلات و کاهش هزینه های تولید تلاش های بسیاری صورت گرفت تا برخی از مشکلات صنعت آبزی پروری کشور همچون تکثیر، تغذیه، آب و … کاهش یابند.

  آدرس: رشت خ امام، بین مصلی و منظریه، نبش خیابان پاستور، ساختمان بانک توسعه صادرات، طبقه ۴ واحد ۱۱

  کدپستی: ۴۱۸۸۷۹۴۵۷۱

  ۴۱۸۸۷۹۴۵۸۶

  تلفن ها:

  ۳۳۳۴۵۳۷۶ ۰۱۳

  ۳۳۳۴۵۳۸۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۰ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۲ ۰۱۳

  فکس: ۳۳۳۳۷۹۲۳-۰۱۳

  ایمیل: Info@abzyco.com

  abzyco@yahoo.com

  ساعات کار : شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنج شنبه 8 الی 13