وبلاگ

حیرت دانشمندان از ماهی خوار بودن یک حشره

دی ۲۱, ۱۳۹۷ توسط - در خبرنامه علمی

حیرت دانشمندان از ماهی خوار بودن یک حشره

یک حشره حیرت دانشمندان را برانگیخته کرد. آخوندک ها از انواع حشرات تغذیه می کنند ولی نکته قابل ملاحظه این است که دانشمندان ایتالیایی در هند برای اولین بار آخوندکی را دیدند که ماهی می خورد.

این آخوندک یا  Hierodula Tenuidentata  یک نر با طول 5/6 سانتی متر است که در Karataka هند مشاهده شده است.

این آخوندک های ماهی خوار به مدت 5 روز متوالی با نشستن بر روی برگ های نیلوفر آبی و گیاهان آب شیرین به صورت شناور قرار داشتند و در طول 5 روز در مجموع 9 ماهی را در آب شکار کردند و روزانه 2 گوپی را می خوردند.

قبلاً ادعا شده بود که این موجودات کوچک پرندگان، مارمولک، قورباغه ها، موش ها، مارها و لاک پشت را شکار می کنند اما هنوز شواهد معتبری برای اثبات این ادعاها وجود ندارد و از لحاظ علمی تایید نشده است ولی این گزارش اولین گزارش علمی تایید شده و بدون دخالت انسان می باشد.

علاوه بر این مشاهده شده این حشره چندین روز بعد به همان نقطه باز می گردد و این ممکن است نشان دهنده آن باشد که این آخوندک دارای مهارت های شناختی پیشرفته، از جمله توانایی یادگیری از تجربیات خود است. 

این مقاله اخیراً در مجله تحقیقاتی Orthoptera منتشر شده است.

منبع : نیواطلس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تغییر زبان

  شرکت آبزیکو در سال ۱۳۹۲ با هدف توسعه آبزی پروری، بهینه سازی و ورود تکنولوژی به این صنعت، کار خود را آغاز نمود. از این رو با برنامه ریزی های انجام شده و جهت ایجاد ارتباط با فعالان این حوزه در بخش توزیع و تامین خوراک با کیفیت، کار خود را آغاز نموده و سپس در جهت رفع مشکلات تولید در مزارع قدمهای علمی و عملی برداشت و همچنین با کمک تجربیات و علوم نوین طراحی، نظارت، ساخت و تجهیز مزارع جدید تاسیس را آغاز کرد و در روند کار و جهت رفع موانع، مشکلات و کاهش هزینه های تولید تلاش های بسیاری صورت گرفت تا برخی از مشکلات صنعت آبزی پروری کشور همچون تکثیر، تغذیه، آب و … کاهش یابند.

  آدرس: رشت خ امام، بین مصلی و منظریه، نبش خیابان پاستور، ساختمان بانک توسعه صادرات، طبقه ۴ واحد ۱۱

  کدپستی: ۴۱۸۸۷۹۴۵۷۱

  ۴۱۸۸۷۹۴۵۸۶

  تلفن ها:

  ۳۳۳۴۵۳۷۶ ۰۱۳

  ۳۳۳۴۵۳۸۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۰ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۱ ۰۱۳

  ۳۳۳۳۷۹۲۲ ۰۱۳

  پشتیبانی: ۰۹۱۱۷۶۶۱۸۱۸         فکس: ۳۳۳۳۷۹۲۳-۰۱۳

  ایمیل: Info@abzyco.com

  abzyco@yahoo.com

  ساعات کار : شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17 و پنج شنبه 8 الی 13